Rynek medyczny i farmaceutyczny

Rynek medyczny i rynek farmaceutyczny nigdy nie były łatwymi rynkami. My jednak wiemy, jak poruszać się po zagmatwanych ścieżkach regulacji i ograniczeń oraz intensywnej konkurencji, by budować strategie przynoszące sukces. Nie ma dla nas ani wrażliwych tematów, ani zbyt trudnych produktów czy usług.

Realizowaliśmy projekty dla dostawców usług medycznych, szpitali, producentów farmaceutycznych, producentów sprzętu medycznego i artykułów higienicznych, sieci aptek oraz dystrybutorów. Dzięki temu znamy całość tej branży oraz możemy przekrojowo ją zbadać i przeanalizować. Potrafimy również wskazać obecne i przyszłe wyzwania stojące przed naszymi klientami.

Rynek medyczny

Przeprowadzamy badania lekarzy, personelu medycznego, pacjentów, dyrektorów szpitali, administratorów placówek medycznych i liderów opinii. Doradzamy firmom oraz instytucjom z segmentu ubezpieczeń medycznych i opieki zdrowotnej, a także producentom aparatury, sprzętu i wyposażenia medycznego. Z naszych usług korzystają też firmy prowadzące działalność w dziedzinie biotechnologii, chemii oraz ekologii.

Rynek farmaceutyczny

Pracujemy z producentami leków bez recepty (OTC), leków receptowych (Rx), leków w trakcie opracowania i suplementów diety. Dostarczamy im danych pochodzących z badań pacjentów, lekarzy, farmaceutów i kierowników placówek medycznych. Identyfikujemy i utrzymujemy relacje z liderami opinii w branży farmaceutycznej. Wnioski z badań uzupełniamy praktycznymi rekomendacjami i skutecznymi strategiami.

Własny panel badawczy

Dysponujemy własnym – ciągle rozbudowywanym – panelem badawczym. Obejmuje on ponad 5000 lekarzy z wieloletnim stażem, o różnych specjalizacjach, pracujących w polskich placówkach medycznych (prywatnych i publicznych). Dzięki wykorzystaniu tego narzędzia w badaniach rynku medycznego i farmaceutycznego, możemy zmniejszyć koszty oraz skrócić czas realizacji projektu.

Przykładowe projekty badawcze i konsultingowe

 • Badamy koncepty, produkty oraz komunikację marketingową, w tym komunikację kierowaną do różnych grup odbiorców (decydentów).
 • Identyfikujemy „ścieżki pacjenta”, wskazujemy newralgiczne dla rentowności naszych klientów momenty kontaktu z marką oraz proponujemy optymalne usprawnienia.
 • Analizujemy procesy podejmowania decyzji typowych dla tego rynku, np. o wyborze terapii lub leku, wprowadzeniu produktu do receptariusza szpitalnego, przyznaniu refundacji.
 • Badamy zachowania i postawy uczestników rynku: lekarzy, farmaceutów, płatników, pacjentów i klientów – odkrywamy ich motywacje i schematy działania.
 • Identyfikujemy liderów opinii w badanym obszarze, docieramy do nich i dowiadujemy się, jakie czynniki i trendy mają wpływ na rynek w danym momencie.
 • Segmentujemy rynki, pomagamy określić grupy docelowe i skuteczne drogi dotarcia do nich oraz generowania jak największej wartości – a wszystko to z uwzględnieniem kluczowych kryteriów sprzedażowych.
 • Analizujemy pozycję konkurencyjną naszych klientów i rekomendujemy, co powinni zrobić, żeby osiągać lepsze wyniki od innych podmiotów w ich segmencie.
 • Przygotowujemy kompleksowe analizy branżowe rynku, produktu lub usługi – jest to audyt 360 stopni, więc na pewno nic nam nie umknie.
 • Analizujemy route-to-market i kanały dystrybucji, pomagamy również w kwestiach operacyjnych takich jak znalezienie dystrybutora.
 • Pomagamy wejść na rynek nowym producentom i dostawcom usług.
 • Doradzamy przy strategicznych projektach, przeprowadzając na przykład due diligence wybranych podmiotów i rynków.
 • Doradzamy w projektach dotyczących konsolidacji rynku i poszukiwania inwestora.

Udostępnij tę stronę!

Pozostałe branże

Formularz kontaktowy

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwośći ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest PMR Ltd. Sp. z o.o.