Rynek ICT

Rynek ICT (teleinformatyka, czyli rynek IT i telekomunikacja) oraz nowe technologie należą do najdynamiczniej rozwijających się sektorów na świecie. Trzymamy rękę na pulsie, bo chcemy szybko reagować na każdą zmianę i na każdy ruch konkurencji. Badamy i analizujemy te rynki, by coraz lepiej rozumieć finalnych odbiorców – zarówno tych indywidualnych, jak i biznesowych. Doradzamy, jak osiągnąć sukces w tak szybko zmieniającym się otoczeniu biznesowym.

Do tej pory zrealizowaliśmy już wiele wymagających projektów w branży IT i telekomunikacji. Część z nich obejmowała swoim zakresem niemal całą Europę!

Rynek ICT

Rynek IT

Naszą ofertę kierujemy m.in. do dostawców usług IT oraz producentów elektroniki użytkowej, sprzętu komputerowego i oprogramowania.
Rynek IT cieszy się też ogromnym zainteresowaniem inwestorów. Z naszego doświadczenia skorzystają więc również instytucje finansowe, agencje marketingowe i fundusze inwestycyjne.

Telekomunikacja

Firmy telekomunikacyjne nie mogą się dziś obejść bez regularnych badań rynku i testów konsumenckich. Mogą sprostać zmieniającym się wymaganiom klientów tylko, jeśli będą za nimi podążać. Muszą na bieżąco aktualizować swoje strategie rozwoju, plany sprzedażowe i komunikację marketingową. My wiemy, jak zrobić to skutecznie!

Badania i doradztwo w branży ICT

  • Badamy zachowania i postawy klientów – odkrywamy, co tak naprawdę robią i myślą klienci, zarówno w segmencie biznesowym, jak i konsumenckim.
  • Rozpoznajemy potrzeby i preferencje konsumentów, a na tej podstawie wskazujemy kierunki dalszego rozwoju produktów i usług.
  • Segmentujemy rynek ICT, określamy grupy docelowe i rekomendujemy najbardziej efektywne drogi dotarcia do klientów.
  • Budujemy strategie sprzedażowe i marketingowe – doradzamy, w jaki sposób generować jak największą wartość klienta.
  • Tworzymy strategie wejścia na rynek ICT, a dla firm już obecnych na rynku opracowujemy strategie zwiększania udziałów rynkowych.
  • Analizujemy pozycję konkurencyjną firm – przygotowujemy plany działań precyzyjnie określające, co jeszcze mogą zrobić, by osiągać lepsze wyniki biznesowe.
  • Przygotowujemy kompleksowe analizy branżowe rynku ICT – kreślimy szczegółowy obraz całego rynku, wybranych jego segmentów, poszczególnych produktów lub usług.
  • Doradzamy przy strategicznych projektach – często przeprowadzamy projekty due diligence dla wybranych podmiotów i rynków.
  • Doradzamy w projektach dotyczących konsolidacji rynku IT i telekomunikacji.
  • Wspieramy firmy w poszukiwaniach inwestora.

Udostępnij tę stronę!

Pozostałe branże

Formularz kontaktowy

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwośći ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest PMR Ltd. Sp. z o.o.