Rynek budowlany

Z pełną odpowiedzialnością możemy stwierdzić, że rynek budowlany to nasza specjalność. Wiemy o nim niemal wszystko. Niejednokrotnie widzimy, jak oferowana przez nas ekspercka wiedza o budownictwie realnie pomaga naszym klientom w podejmowaniu właściwych decyzji. Rekomendowane przez nasz zespół rozwiązania oraz strategie są skuteczne. A uzyskiwane efekty poprawiają pozycję konkurencyjną firm naszych klientów.

Rynek budowlany to nasza specjalność

Pracowaliśmy dla deweloperów, producentów materiałów budowlanych, producentów surowców, generalnych wykonawców, dystrybutorów i marketów budowlanych DIY. Nie straszny nam żaden produkt – czy to cement, kostka brukowa, stolarka, styropian, kleje, farby, czy wysublimowana ceramika łazienkowa. W każdym przypadku znajdziemy odpowiednie podejście projektowe i skuteczne rozwiązania biznesowe.

Przykładowe projekty badawcze i doradcze

  • Ocena wielkości i potencjału rynku budowlanego oraz wybranego sektora budownictwa. Tego typu projekty zapewniają naszym klientom informacje niezbędne do tworzenia strategii rozwoju biznesu, podejmowania decyzji o ekspansji rynkowej, jak również dostosowania obecnych działań do zmieniającego się otoczenia konkurencyjnego.
  • Opracowanie modelu prognozowania oraz prognoz rozwoju całej branży i wybranych jej segmentów. Proponowane przez nas rozwiązania obejmują nie tylko dostarczenie rzetelnych prognoz. Unikatową wartością, jaką oferujemy klientom, jest stworzenie modelu prognozowania. To właśnie dzięki temu firmy mogą samodzielnie analizować, jak rynek budowlany będzie rozwijał się w przyszłości.
  • Badania produktów i testy cenowe. Wyniki uzyskane z tego typu badań marketingowych pomagają zoptymalizować portfolio produktów i usług, a także politykę cenową. Dla naszych klientów jest to kluczowy element strategii budowania długoterminowej przewagi konkurencyjnej na tak wymagającym rynku, jakim jest budownictwo i materiały budowlane.
  • Badanie kanałów dystrybucji. W rezultacie przeprowadzanych przez nas badań i analiz wskazujemy te kanały dystrybucji, które dla danej kategorii materiałów budowlanych mają największy potencjał sprzedażowy. W imieniu naszych klientów nawiązujemy relacje z dystrybutorami i negocjujemy korzystne warunki współpracy. Udzielamy też wsparcia w trakcie rozpoczynania współpracy z nowymi partnerami handlowymi.
  • Studium wykonalności (feasibility study). Wejście na nowy rynek to poważne przedsięwzięcie, szczególnie w sektorze budowlanym. Zapewniamy naszym klientom wsparcie od etapu analizy, przez rekomendacje odnośnie strategii, po pomoc we wdrażaniu planów działań. Klienci ufają nam dzięki naszej eksperckiej wiedzy, znajomości lokalnych rynków oraz setkom zakończonych sukcesem projektów.
  • Doradztwo w projektach sprzedaży lub przejęcia firmy. Wiemy, jak maksymalizować efekty transakcji zarówno po stronie firmy sprzedawanej lub przejmowanej, jak i z perspektywy nabywcy. W zakresie transakcji sprzedaży, fuzji i przejęć, realizujemy projekty lokalne oraz na arenie międzynarodowej.
  • Strategiczna analiza rynku. Rezultatem naszych analiz jest obszerny raport na temat rynku. Stanowi pomoc dla naszych klientów m.in. w czasie realizacji projektów due diligence, przygotowywania pierwszej oferty publicznej (IPO) i opracowywania raportów dla inwestorów.

Udostępnij tę stronę!

Pozostałe branże

Jak możemy Ci pomóc?

Opisz wyzwanie stojące przed Twoją firmą. Doradzimy Ci, jak możesz osiągnąć cel.

Napisz do nas
700+klientów z rynku budowlanego
1 000+strategicznych analiz rynku budowlanego
10 000+wywiadów B2B z decydentami na rynku budowlanym

Analizy branżowe

Formularz kontaktowy

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwośći ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest PMR Ltd. Sp. z o.o.