FMCG i handel

Odpowiednia wiedza o rynku i klientach to podstawa skutecznych strategii biznesowych w branży FMCG i handlu. Z dnia na dzień zmienia się optyka konsumentów, ich preferencje, zachowania i motywacje. Dlatego rola zewnętrznego doradcy czy obserwatora, który obiektywnie oceni sytuację na rynku dóbr konsumpcyjnych, jest niezwykle istotna.

Przez ponad 20 lat zbadaliśmy już ponad 1000 wiodących marek w branży FMCG i handlu. Pomogliśmy wielu klientom wprowadzić na rynek zupełnie nowe produkty. Pracowaliśmy również nad zwiększeniem wartości generowanej przez obecnych klientów. Posiadamy doświadczenie m.in. w sektorze rolno-spożywczym, HoReCa, kosmetycznym, odzieżowym, chemii gospodarczej oraz na rynku dystrybucji (w tym handlu internetowego).

Po przeprowadzeniu tylu projektów doskonale wiemy, z jakimi wyzwaniami zmagają się obecnie detaliści i dystrybutorzy dóbr konsumpcyjnych. Jesteśmy świadomi tego, że gra wyłącznie czynnikiem cenowym – mimo iż jest bardzo ważna – to za mało, żeby zbudować długotrwały sukces.

Przykładowe badania i analizy branży FMCG i handlu

 • Testujemy koncepty i produkty, ściśle współpracując z klientem na każdym etapie ich tworzenia, aby pomóc uniknąć rynkowych pułapek.
 • Badamy marki od A do Z, dostarczając wiedzy niezbędnej do budowania skutecznych strategii brandingowych w świecie FMCG i handlu. Analizujemy różne atrybuty marki – logo, opakowania, wizerunek, siłę marki – by doradzić klientowi, jak najlepiej budować jej siłę i jak efektywnie wykorzystać budżet na jej rozwój.
 • Testujemy komunikację marketingową – weryfikujemy skuteczność reklam, sprawdzamy, co rzeczywiście oddziałuje na klientów, a co jest stratą pieniędzy.
 • Badamy zachowania i postawy klientów – odkrywamy, czym rzeczywiście kierują się klienci i dlaczego.
 • Badamy doświadczenie użytkownika, śledząc każdy etap kontaktu klienta z produktem: od poruszania się klienta po fizycznych bądź cyfrowych przestrzeniach handlowych, przez proces zakupu i użytkowania produktu, po obsługę posprzedażową.
 • Mierzymy satysfakcję i lojalność konsumentów oraz analizujemy czynniki, które nimi rządzą, aby nasz klient mógł świadomie wpływać na ich poziom.
 • Przeprowadzamy segmentację rynku, pomagamy określić grupę docelową i skuteczne drogi dotarcia do niej, a także sposoby generowania jak największej wartości.
 • Analizujemy pozycję konkurencyjną firm naszych klientów, bo nie sztuka być przeciętym. Doradzamy, co zrobić, żeby być lepszym niż inni!
 • Określamy optymalne poziomy cenowe produktów i usług.
 • Przygotowujemy kompleksowe analizy branżowe rynku, produktu i usługi – jest to audyt 360 stopni, więc nic nam nie umknie.
 • Analizujemy route-to-market i kanały dystrybucji, pomagamy również w operacyjnych kwestiach takich jak znalezienie dystrybutora na rynku FMCG.
 • Pomagamy w wejściu na rynek nowym producentom i dostawcom usług.
 • Doradzamy przy strategicznych projektach, często przeprowadzając due diligence wybranych podmiotów i rynków.
 • Doradzamy w projektach dotyczących konsolidacji rynku i poszukiwania inwestora.

Udostępnij tę stronę!

Pozostałe branże

Formularz kontaktowy

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwośći ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest PMR Ltd. Sp. z o.o.