Polska

Od ponad 20 lat monitorujemy i analizujemy rynek w sektorach RETAIL & FMCG, PHARMA & HEALTHCARE, CONSTRUCTION oraz ICT. 

Dzięki dogodnej lokalizacji w Polsce PMR znajduje się w centrum wydarzeń na rynku Europy Środkowo-Wschodniej i ma dostęp do najważniejszych informacji z pierwszej ręki. Utrzymujemy długotrwałe relacje z kluczowymi graczami działającymi w Polsce i regularnie prowadzimy własne badania, w których poruszamy szeroki zakres tematów. Oferujemy rzetelne, pogłębione informacje na temat wartości i tempa wzrostu rynku, strategii kluczowych graczy, najważniejszych planowanych projektów/inwestycji, a także szczegółowe analizy każdego segmentu rynku.

Wyniki naszych analiz dostarczamy naszym klientom w postaci cyklicznie publikowanych raportów branżowych, dedykowanych projektów analitycznych, będących pogłębieniem publikacji standardowych, a także w formie newsletterów oraz baz danych.

Analizy branżowe PMR przygotowywane są w oparciu o autorską metodologię, która dostarcza usystematyzowane dane rynkowe wraz z interpretacjami ekspertów PMR. W przypadku każdego analizowanego rynku prezentujemy jego wielkość, wartość i dynamikę, dane historyczne oraz prognozy krótko- (1-2 lata) i długoterminowe (5 lat). Modele prognostyczne opracowuje zespół ekonometryków PMR we współpracy z analitykami branżowymi, którzy doskonale znają specyfikę i realia danego rynku. Raporty PMR obejmują także podział rynku na segmenty, zestawienie kluczowych wydarzeń i trendów oraz analizę uwarunkowań prawnych.

PMR realizuje również badania ilościowe i jakościowe przedsiębiorstw (B2B) oraz konsumentów i gospodarstw domowych (B2C), zarówno w formie cyklicznych sondaży, jak i badań na indywidualne zlecenie klienta.

Raporty i analizy PMR wspomagają m.in.:

  • wprowadzanie na rynek nowych produktów,
  • monitorowanie własnego udziału rynkowego,
  • planowanie działalności biznesowej,
  • rozwój istniejących produktów o nowe rynki,
  • dokonywanie inwestycji, fuzji i przejęć,
  • planowanie sprzedaży i rozwoju biznesu.

Są one też niezbędnym elementem projektów realizowanych w ramach dofinansowania z UE lub przez inwestorów finansowych. Celem raportów jest ocena atrakcyjności rynku i prognoz rozwoju oraz opracowanie optymalnego sposobu działania na danym rynku. Cennym źródłem wiedzy jest też portfolio i profile graczy działających w określonym segmencie. W tym przypadku raport stanowi perfekcyjne narzędzie dla klientów i ich doradców, skracające czas i pozwalające stworzyć krótką listę potencjalnych partnerów, którzy będą zaproszeni do złożenia oferty i dalszych negocjacji.

Napisz do nas

Case study

Nasze inne branże

Przewiń do góry