Badania konkurencji i dostawców

 

Zidentyfikuj głównych konkurentów lub dostawców. Poznaj oferowane przez nich produkty oraz usługi, kanały sprzedaży i udziały rynkowe oraz przewagi konkurencyjne.

Agnieszka Figiel

Senior Researcher

 

 

 

UDZIAŁY RYNKOWE

Poznaj udziały rynkowe głównych graczy w branży oraz sposób, w jaki zmieniają się one w czasie. Powiąż zmiany udziałów rynkowych z podejmowanymi przez poszczególne firmy działaniami. 
Zrozum, na jakim poziomie rozwoju oraz koncentracji jest dany rynek. Identyfikuj i monitoruj nowych konkurentów. Dowiedz się, które firmy wychodzą z branży. Ocen konsekwencje tych zmian dla klientów oraz branży.

PRZEWAGI I SŁABOŚCI KONKURENCYJNE

Analizuj przewagi i słabości konkurencyjne poszczególnych firm. Zidentyfikuj obszary wymagające poprawy. Wykorzystaj słabe punkty w ofercie konkurentów.

LOKALIZACJE FABRYK, MAGAZYNÓW, SKLEPÓW

Poznaj geograficzną strukturę konkurentów, np. źródeł surowców lub półproduktów, fabryk, magazynów, centrów logistycznych i usługowych, sklepów, punktów odbioru itp. Wykorzystaj te informacje np. do oceny poziomu dostępności, optymalizacji kosztów logistyki lub sieci sprzedaży.

STRUKTURA DYSTRYBUCJI

Sprawdź liczbę i wielkość dystrybutorów w branży, powiązania pomiędzy dystrybutorami i producentami, oferowane marki i grupy produktowe.

Poznaj warunki handlowe, logistykę, dynamikę sprzedaży poszczególnych dystrybutorów i rolę każdego dystrybutora w poszczególnych kanałach sprzedaży.

DYNAMIKA I RENTOWNOŚĆ SPRZEDAŻY

Zobacz dynamikę i rentowność sprzedaży konkurenta na tle innych firm lub całej branży. Zidentyfikuj firmy umiejące utrzymywać poziom sprzedaży i rentowności mimo niekorzystnej koniunktury oraz przedsiębiorstwa, które potrafią rozwijać się w zrównoważony sposób.

Panel konsumencki

PMR dysponuje własnym internetowym Panelem Konsumenckim, gdzie realizujemy badania na potrzeby własne oraz naszych klientów. W trosce o najwyższy standard realizowanych badań i uzyskiwanych wyników Panel Konsumencki PMR znajduje się pod naszą nieustanną opieką. Dbamy o strukturę panelu, kontrolujemy jakość odpowiedzi panelistów i monitorujemy całe proces zarządzania panelem. Jest on administrowany przez SW Research.

Zalety Panelu
dokładne informacje nt. panelistów: cechy społeczno-demograficzne, profil
zmotywowani paneliści, biorący udział tylko w naszych badaniach
behawioralny, zachowania konsumenckie
możliwość realizacji dużych prób
struktura panelu odpowiadająca strukturze populacji (mozliwość realizacji prób reprezentatywnych i prób celowo-kwotowych)
Szukasz najlepszego rozwiązania dla dalszego rozwoju swojej firmy?

Porozmawiaj z nami już dzisiaj!

Monika Szczypta

Senior Business Development Manager

 

Tel.: +48 607 979 580